List od pacjenta

Warszawa, dnia 02.04.2015 r.

 

 

Witam serdecznie,

Moje problemy ze zdrowiem zaczęły się w 2007 r. Początkowo szukałem pomocy w medycynie konwencjonalnej, lecz niestety nie przynosiła mi ona żadnej ulgi. Problemy ze zdrowiem były naprawdę duże i bolesne. W 2011 r. zdiagnozowano mi stwardnienie rozsiane – nieuleczalną chorobę w medycynie zachodu. W miedzy czasie ktoś powiedział mi o akupunkturze, odważyłem się, skorzystałem i na własnej skórze przekonałem się, że jest to coś wspaniałego. Korzystałem z akupunktury u kilku osób, lecz nikt nie pomógł mi jak doktor Nguyen Van Tuyen. Do doktora trafiłem od samego początku, jak tylko pojawił się w Polsce tj. na początku 2014 r. i do dnia dzisiejszego chodzę na zabiegi Implantacja-Katgut. W porównaniu z tradycyjną akupunkturą, jest to o wiele lepszy sposób leczenia, ponieważ lekarz wprowadza w ciało króciutkie nitki chirurgiczne w odpowiednie punkty na ludzkim ciele (w zależności od naszego schorzenia). Taki zabieg powtarza się raz na miesiąc, więc jest to o wiele wygodniejsze dla chorego, ponieważ w tradycyjnej akupunkturze na zabiegi chodziłem trzy, cztery razy w tygodniu, a tu jest tylko raz na miesiąc i tak naprawdę przez cały miesiąc są pobudzane odpowiednie punkty przez nitki, a nie tak jak w tradycyjnej akupunkturze tylko wtedy kiedy są igły. A teraz kilka słów o tym co mi dolegało: poważne problemy z odpornością, wieczne przeziębienia, bóle zatok, bóle krzyża, pośladków, pleców, ud, nóg, klatki piersiowej. Dzisiaj dzięki metodzie Implantacja-Katgut nie mam już tych problemów i bólów. Pozostały mi jeszcze tylko stopy, które dość mocno dokuczają, ale wiem, że i z nimi sobie poradzimy.

Jak wcześniej wspomniałem w medycynie zachodu stwardnienie rozsiane jest nieuleczalne, tak w medycynie chińskiej lekarz mówi, że jest to uleczalna choroba i patrząc na to jak mój stan się poprawił po zabiegach Implantacji-Katgut wiem, że zostanę wyleczony.

Jeżeli macie problemy ze zdrowiem to spróbujcie, bo naprawdę warto. Wiem co mówię, bo przeżyłem to na własnej skórze i serdecznie polecam.

Wybaczcie, że się nie podpisuję, ale nie chce, żeby ktoś w mojej pracy i nie tylko dowiedział się, że mam problemy ze zdrowiem, bo mogę mieć poważne problemy. To co opisałem powyżej, to nie jest żadna ściema, to działo się naprawdę.


List od pacjentki

Mam 75 lat, od 1975 roku, cierpię na gościec zwyrodnieniowy postępujący. O tej chorobie dowiedziałam się od lekarza pod opieką którego byłam. Bardzo pilnie leczyłam się- niestety konwencjonalne leczenie nawet w szpitalach nie dało mi ulgi w cierpieniach.

Połowę 1993 r, tj. do 23 czerwca także byłam leczona szpitalnie, a do domu powróciłam kaleką, nie wstawałam zupełnie z łóżka. Nie miałam już siły cierpieć. Ostatnią deską ratunku był lekarz akupunkturzysta Doktor Nguyen Van Tuyen.

Dzisiaj po piętnastu zabiegach akupunktury mogę swobodnie chodzić i nie czuję bólu. Ten wschodni niekonwencjonalny sposób leczenia akupunkturą, bezbolesny, krótki i skuteczny polecam wszystkim chorym na kręgosłup i nie tylko.

Powrót do życia i zdrowia zawdzięczam dr. Nguyen Van Tuyen z dalekiego Wietnamu, który obecnie prowadzi leczenie tymi metodami w Spółdzielni „Zdrowia i Rodziny-ARS Medica” w Krakowie przy ul. Warszawskiej 17.

 

 

 

Ponadto wysłano do:

-„Bądź Zdrów” ul. Wielopole 1 Kraków

-„Uzdrawiacz” Wydawnictwo Ambrozja skr. Pocztowa 210 Kraków


Notki prasowe o doktorze Nguyen Van Tuyen

 

„Bądź zdrów”  Nr 3/9/93

Z listów do redakcji

Adam Kellermann- Kraków

Od dwunastu lat cierpiałem na schorzenie nerwu trójdzielnego. Leczenie farmakologiczne po kilku tygodniach przynosiło wprawdzie ulgę i kilkumiesięczne przerwy w atakach, ale kolejne okresy ataków były coraz dłuższe i coraz dłuższe były okresy ich leczenia.

W końcu trafiłem do specjalistycznego Centrum Diagnostyczno-Zabiegowego, Medicina” w Krakowie, przy Al. Pokoju 3. Tam dr Nguyen Van Tuyen z Wietnamu podjął się leczenia mojej choroby akupunkturą. Już po kilku zabiegach częstotliwość ataków znacznie zmniejszyła się, a po następnych kilku zabiegach ataki stawały się łagodniejsze. Ich częstotliwość zmniejszyła się. Po kilku zabiegach ataki bólu całkowicie ustąpiły.

W trakcie swojego leczenia miałem okazje obserwować, że dr. Nguyen Van Tuyen leczy również pacjentów z bólami głowy, bólami kręgosłupa, nerwicami, bezsennością, depresją a nawet astmą.

Dr Nguyen Van Tuyen wykonuje zabiegi bardzo dokładnie, delikatnie, i bezboleśnie. Do swoich pacjentów podchodzi z sercem, ogromną kulturą osobistą, uprzejmością i życzliwością. Odczuwa się jego osobiste zaangażowanie w leczeniu pacjenta.

Piszę o tym, ponieważ wiem, że wiele osób cierpi na tę chorobę nie wiedząc o tym, jak skuteczną metoda  w leczeniu nerwu trójdzielnego jest akupunktura. Być może mój  list pomoże innym cierpiącym wyleczyć tę bardzo uciążliwą dolegliwość przy pomocy akupunktury, tak jak to było w moim przypadku.

 

„Bądź zdrów”  1992 rok

Pacjentka z Krakowa

Cierpiałam na depresję. Byłam pogrążona w apatii. Ogarnęło mnie zupełne zniechęcenie do życia, niechęć do jakiegokolwiek działania (często nawet do postawienia kilku kroków lub powiedzenia paru słów). Wszystko tak bardzo mnie męczyło, czasem popadałam w stan tępego zobojętnienia lub odczuwałam różnego rodzaju lęki.

Ponieważ już kiedyś byłam w podobnym stanie, udałam się do Specjalistycznego Centrum Diagnostyczno-Zabiegowego  „Medicine” (al. Pokoju 3 w Krakowie) do doktora Nguyen Van Tuyen z Wietnamu, który leczy akupunkturą i akupresurą.

Początkowo nie odczuwałam wyraźnej poprawy, stopniowo jednak miałam się coraz lepiej, a wyraźna poprawa nastąpiła po 9 zabiegach (do akupunktury dołączony był też masaż). Po zabiegach czułam się wzmocniona psychicznie i fizycznie, pełna energii oraz zainteresowana wszystkim.

Chodząc na zabiegi rozmawiając z pacjentami dr Nguyena, akupunktura wszystkim wyraźnie pomogła, a były to dolegliwości wcale niebanalne, bo np. choroby kręgosłupa,  stawów, migreny, astma, nerwice.

Wszyscy bardzo chwalili doktora  Nguyen za jego umiejętność podejścia do pacjenta. Wyrażali się o Nim z najwyższą sympatią i uznaniem.

Kończąc chciałabym gorąco polecić akupresurę wszystkim cierpiącym na różnego rodzaju choroby. Jest to lekarz bardzo życzliwy dla pacjentów, pełen wewnętrznego spokoju i ciepła. Bardzo zaangażowany w to co robi.